'Çevreyi kirletmiyoruz'

ADANA - Adana’nın Ceyhan İlçesi Kurt pınarı beldesinde kurulu bulunan Polat Madencilik’e bağlı kömür paketleme tesisinin, çevreye duyarlı çalışma yaptığı ve çevreyi kirletmediği belirtildi. Kurt pınarı beldesi sınırları içerisindeki kömür paketleme tesislerinin, çevreci bir anlayışla kurulduğunu ifade eden Polat Madencilik san.ve Tic. Ltd.Şti Yönetim Kurulu Üyesi İşletmeci Hakkı Serper,’’ Bizler maden sektörü içerisinde 30 yıla yakın işletmecilik yapan bir kuruluşuz.


Bu güne kadar her tesisimizi çevre normlarını göz önünde bulundurarak kurduk. Buradaki işletmemizde çevreci bir anlayışla kuruldu” dedi. Serper, toz perdelerinden, kömür sulama sistemlerine kadar tüm çevresel şartları yerine getirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“ Bölgemizde istihdam ettiğimiz çalışanlarımızı da çevre duyarlılığı içerisinde sürekli eğitime tabi tutuyoruz. Ben Koç Üniversitesinde işletme okudum. Bu tesisimizi kurarken Çevre müdürlüğünün tüm şartlarının yerine getirdik. Zaten yerine getirmezseniz tesisi işletmeye alamazsınız. Bu açıdan bakıldığında kömür paketleme tesisleri içerisinde ilklerden biriyiz diyebiliriz. Havayı, toprağı ve suyu kirletmemek için Polat madencilik işletmeleri olarak elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerine de destek vererek bölge insanın sosyo-ekonomik gelişiminde katkı sunmak istiyoruz.’’

01.08.2012